Podívejte se i na naše domovské stránky www.applaus.cz

Vylepšujeme naše kurzy aneb bilance 2022

Po šesti letech, kdy úspěšně běžely naše moderátorské kurzy, nastal čas, kdy jsme se rozhodli se zastavit, ohlédnout a podívat se, co funguje a co je třeba udělat lépe. Je to přibližně rok, co jsme si všimli, že do našich moderátorských kurzů se hlásí čím dál tím více lidí, kteří vůbec moderátory být nechtějí. Nějak se totiž rozkřiklo, že naše kurzy jsou výborné pro osobní rozvoj a vůbec pro posilování psychosomatické kondice a nalezení sebe samých ve zrelativizovaném světě plném nejistot. 

strana 404

A jak dopadlo naše ohlédnutí?

Tak za prvé:

Úspěšnost našich absolventů studijních programů při vstupu do médií je 100%. Ne 95, jak se chlubíme na stránkách, ale 100.Opravdu. Nikdo, kdo úspěšně složil zkoušky neměl problém v jakémkoliv výběrovém řízení, castingu nebo assessment procesu. 

A za druhé:

V posledním roce ukončilo 43 % studentů kurzy bez absolvování závěrečných zkoušek. Prostě nechtěli, i když dva termíny zkoušek jsou vždy v ceně kurzu. Když jsme zjišťovali, proč, tak odpověď zněla většinou v tom smyslu, že do kurzu nepřišli pro to, aby se ucházeli o práci v rádiu nebo televizi, ale proto, aby se zdokonalili v komunikaci, rétorice, všeobecném přehledu a dalších dovednostech, které musí být reportérovi a moderátorovi vlastní, ale v běžném životě jsou nenahraditelné. A v tomto směru, že jsou naše kurzy naprosto unikátní. 

Z toho nám vyšlo, že s kurzy bychom měli něco udělat, aby byli spokojeni nejenom ti, kteří to s médii myslí stoprocentně, ale i ti, kteří se potřebují nakopnout, nastartovat, zdokonalit, prostě posunout se na vyšší level.

A proto tu jsou naše nové studijní plány.

Základní rozdíl mezi kurzy a novými plány je v tom, že se významně zjednodušila volba mezi tím, kterou variantu si zvolit. Kdo chce pracovat na hlase a verbálním projevu, zvolí variantu Moderátor rádio. Kdo se vidí spíš na obraze a potřebuje se posunout i na poli vizuálním, zvolí plán Moderátor televize a rádio

Plány jsou jednoduché a každý je může využívat stejně, jako by si pořídil permanentku do fitka. Koupíte si čas, a během něho můžete využívat vše, co danému plánu náleží. Každý plán je obsahově přizpůsoben právě těm potřebám, které jsou pro rádio nebo televizní vystupování důležité. Nicméně, nikdo nikoho nenutí, aby absolvoval to, co se mu nelíbí nebo to, co pro svůj rozvoj nepotřebuje.

Kdo se chce věnovat práci v médiích profesionálně, může se kdykoliv v průběhu studia přihlásit k závěrečným zkouškám, které zbytečně nemusí platit v ceně plánu.

Kdo si chce připravit a odzkoušet pod odborným vedením svůj vlastní audio nebo AV  pořad, podcast nebo youtube stream, stačí si ho do plánu zařadit jako doplňkový modul.

Všechny teoretické a mnoho praktických lekcí jsou přenášeny online. Nikdo o nic nepřijde a všichni mohou absolvovat osobně nebo online všechny lekce tolikrát, kolikrát chce.

Začít studovat můžete kdykoliv. Kdykoliv může každý svůj plán změnit, podle toho, co ho v obsahu bude nebo nebude oslovovat. Kdo nepotřebuje, nemusí dělat reportáže ( i když si myslíme, že právě na nich se ukazuje posun nejvíce). Nikdo nemusí absolvovat prezentace textu, když se chce věnovat výhradně volné stageové moderaci, nikdo nemusí chodit na praxi do rádia, když si chce jen zdokonalit rétorické dovednosti. 

V každém plánu je v jednu chvíli pouze 10 účastníků, aby studium bylo efektivní. 

Prostě: Nové studijní plány splní každému jeho očekávání. Pouze ti, kteří chtějí ukončit studium závěrečnými zkouškami, musí splnit požadavky, které ale mohou plnit kdykoliv během svého plánu.

Studijní plány jsou volnost. Jsou vaší svobodou v osobním rozvoji a v cestě za svým profesionálním uplatněním. Nic vám nenařizují, ale umožňují dojít až na vrchol.

Nicméně, i když jsme všechny kurzy zrušili, přesto jsme zachovali základní kostru našich studijních programů. V prvé řadě jsou to rekvalifikace, které je nutné podle zákona pořádat v konkrétním termínu a potom program pro ty, kteří se nepotřebují ve svém směřování do rádia a televize cestou rozhodovat - tedy Moderátor Full ELITE, který končí prací v některém našem nebo zahraničním médiu. Nezměněn zůstává také víkendový moderátorský kurz.

Tak tedy: Kurzy jsou mrtvy, ať žijí studijní plány. Teď navíc se zaváděcími cenami. Tak neváhejte.