Podívejte se i na naše domovské stránky www.applaus.cz

NOVÉ MODERÁTORSKÉ STUDIJNÍ PROGRAMY

Od 1. září rozšiřujeme naši nabídku studijních programů a kurzů moderování. Po více než dvou letech se tak zásadnějším způsobem mění struktura nabízených kurzů a také možnosti, jak ji můžete využít a jednotlivé kurzy a programy vzájemně kombinovat. Abyste si usnadnili výběr, přečtěte si krátké srovnání jednotlivých moderátorských kurzů a studijních programů:

12193331_1251884621504198_8126435406609733125_n

Začněme nejlevnějším MODERÁTOR BASIC. Jak už počet hodin, tak i délka napovídají,  jedná se o kurz pro úplné začátečníky, který si klade za cíl seznámit s nároky na práci rozhlasového moderátora. Vyzkoušíte si vše, nenaučíte se nic. Je srovnatelný s ostatními kurzy, které můžete nalézt na internetu s tím rozdílem, že není napěchován do jednoho či dvou dnů, ale na absolvování máte dva týdny, během nichž máte šanci adaptovat se alespoň mírně na prostředí vysílacího média. Jeho rozšířená verze MODERÁTOR BASIC - ADVANCED posiluje významnou měrou praxi, což dovoluje alespoň trochu fixovat nabyté dovednosti. Už z této rozšířené verze se nám v omezené míře daří šikovnější absolventy umisťovat do rádií.Oba kurzy BASIC jsou zaměřeny výhradně na verbální komunikaci - tedy na rádio. Dostane se vám základního rétorického výcviku, vyzkoušíte si aplikaci mluvních dovedností na reportážní vstupy, moderování zpráv a podíváte se na moderování. Vyzkoušíte si jednu resp. dvě rozhlasové reportáže. 

Do kurzu MODERÁTOR MÉDIUM je již zařazen základní výcvik televizního moderátora. Seznámí vás s nonverbální komunikací před kamerou i auditoriem, jeho obsahem je samozřejmě i verbální komunikace a hlavně máte k dispozici daleko více praxe. Je tedy možné vše si prakticky vyzkoušet a v rámci možností fixovat. V rozšířené verzi MODERÁTOR MÉDIUM - ADVANCED získáte navíc hodiny praktického procvičování přednesu čtených textů, kterých není nikdy dost. A ještě jedna důležitá výhoda plyne z rozšířené verze: Prodloužení kurzu na 8 týdnů. Spolu se dvěma týdny získáte navíc i možnost absolvovat některé moduly výuky - např. pokládání hlasu, moderátorská průprava nebo nonverbalita i dvakrát. A věřte, že je oč stát. Svou délkou a obsahem jsou oba kurzy MÉDIUM vhodné nejen pro začínající moderátory, ale i pro ty, jejichž hlavním motorem pro další vzdělávání je seberozvoj. Nabyté dovednosti totiž uplatníte všude. Od pracovního pohovoru až po vedení porad, prezentace a oslovení haly plné diváků. Neboť co musí zvládat moderátor? TIME MANAGEMANT, STRESS, KOMUNIKAČNÍ DOVEDNOSTI, POHOTOVOST a EMOCE. To vše se v našich kurzech moderátoři učí zvládat.

 Studijní program MODERÁTOR STANDARD první v řadě, který je zakončen závěrečnými zkouškami. Je vyváženou kombinací mezi cenou, počtem hodin a délkou. Jako u prvního programu v této řadě je zde 100 hodinová dotace výuky teorie a praktického procvičování zaručující dostatečnou fixaci správných mluvních i nonverbálních návyků. Jejich aplikace ve vysílání je podpořena 60 hodinami praxe, která je ve variantě MODERÁTOR STANDARD - ADVANCED rozšířena až na 100 hodin. Tento studijní program je o měsíc delší a navíc umožňuje absolvovat zkoušky rekvalifikačního programu moderování akreditovaného MŠMT a získat tak Osvědčení o rekvalifikaci s celostátní platností. 
Oba programy STANDARD jsou vhodné pro začátečníky nebo i pro profesionály, kteří zatím neměli možnost získat formální výcvik ve svém oboru a dovednosti nabývali pozorováním a od služebně starších kolegů, kterýžto způsob se nám po zkušenostech jeví krajně nešťastný. Vedle získání a fixace moderátorských dovedností a rozhlasové praxe, kterou si budete moci uvádět v profesním CV, se postupně dostanete k TV reportáži a k moderování TV zpráv, které si i prakticky vyzkoušíte.

Chcete-li si splnit svůj dětský sen a STÁT SE MODERÁTOREM, potom zvolte MODERÁTOR FULL. 100 % absolventů tohoto kurzu našlo uplatnění v médiích Náplň Studijního programu pokrývá celou škálu kompetenčního modelu profese moderátor a svou hodinovou dotací zaručuje dostatečnou fixaci dovedností a aplikaci v praxi. A to ať již se týká rozhlasového, tak i televizního vysílání. V programu MODERÁTOR FULL - ADVANCED je navíc o 100 hodin praxe navíc. V jejím rámci máte možnost vytvořit a realizovat svůj vlastní pořad nebo show. Díky komplexnosti studijního programu a efektivnosti výuky pro vás úspěšně složené závěrečné zkoušky nebudou  znamenat pouze konec studia, ale i změnu profese, práce, života. Nebudete si hrát na moderátora, ale skutečně jím budete. Neboť moderování není kolbenka. Je to stav mysli a osobnosti. 

Pavel Hronek
APPLAUS